index 2
برش شبرنگ با کاتر پلاتر
اسفند 20, 1402
دانلود فرم استخدام
اسفند 20, 1402
index 2
برش شبرنگ با کاتر پلاتر
اسفند 20, 1402
دانلود فرم استخدام
اسفند 20, 1402

طرح ملی آموزش صنعت چاپ

فاز اول طرح ملی آموزش صنعت چاپ در تهران برگزار می‌شود

۰۱-آذر-۱۳۹۰ :
محمدحسن فکری مدیر مرکز علمی- کاربردی شماره ۵ و مجری برگزارکننده این دوره‌ها، درباره روند انجام کارها می‌گوید: «شورای سیاست‌گذاری آموزش صنعت چاپ، مدتی است تشکیل شده است. ریاست این شورا با یوسف افراش سرپرست دفتر امور چاپ است و نفراتی از مرکز علمی- کاربردی فرهنگ و هنر شماره ۵ و اساتید دانشگاه و کارشناسان دفتر امور چاپ، عضو این شورا هستند. بر اساس تصمیمی که در این شورا گرفته شده است، اجرای طرح ملی آموزش صنعت چاپ به عهده مرکز شماره ۵ گذاشته شد. فاز مطالعاتی و طرح اجرایی این طرح نوشته شده و در آینده نزدیک فراخوان آن صادر می‌شود.
این دوره‌ها در دو سطح مدیریتی برای مدیران چاپخانه‌ها با مباحثی مانند کارآفرینی، بازاریابی، آموزش مباحث تئوری مالی و مدیریتی، آشنایی با تراز مالی و فنی برای اپراتورهای چاپکار با مباحثی مانند آب و مرکب، رنگ و ترام‌شناسی، اپراتوری ماشین، سرویس و نگهداری و … در دو قسمت تئوری و عملی برگزار خواهد شد.»
مدیر مرکز علمی- کاربردی شماره ۵ درباره فراخوان و مراکز مجاز برای آموزش می‌گوید: «بعد از اعلام فراخوان، مراکز داوطلب برای آموزش باید به ما مراجعه کنند.
ما سرفصل‌ها و چارت‌های آموزشی را به آنها می‌دهیم و این مراکز می‌توانند فرم‌های مخصوصی را برای هر دوره پر کنند. سپس باید صلاحیت این مراکز در شورای سیاست‌گذاری آموزش صنعت چاپ به تایید برسد. سپس، چاپخانه‌داران و اپراتورهایی که تمایل به گذراندن این دوره‌ها دارند، ثبت نام می‌کنند.
در انتها نیز از تمامی شرکت‌کنندگان در دوره‌ها که در هر مرکزی دوره را پشت سر گذاشته باشند، آزمون یکپارچه گرفته می‌شود و در صورت قبولی، گواهینامه قبولی در دوره ارایه می‌شود.»
هدف از برگزاری این دوره‌ها، برخورداری چاپخانه‌داران و پرسنل آنها از حداقل‌های فنی و مدیریتی است و قرار است قسمت عمده هزینه آن توسط معاونت فرهنگی وزارت ارشاد تقبل شود.
فاز اول این پروژه به صورت آزمایشی در تهران برگزار می‌شود و قرار است این آموزش‌ها به صورت مستمر و پیگیر ادامه یابد و دوره در فازهای بعدی در استان‌های دیگر نیز برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo