اعتراف کلینتون: امریکا هفته سختی را پشت سر گذارد
شهریور 25, 1391
تشکر
شهریور 26, 1391
اعتراف کلینتون: امریکا هفته سختی را پشت سر گذارد
شهریور 25, 1391
تشکر
شهریور 26, 1391

سری جدید ثبت نام مسکن مهر

شهروند محترم ! خواهشمند است، قبل از هرگونه اقدام ،شیوه نامه ثبت نام به شرح زیر را به دقت مطالعه و پس از حصول اطمینان از واجد شرایط بودن خود و آگاهی کامل نسبت به انجام مراحل زیر اقدام نمایید :

ثبت نام متقاضیان از تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۲۵ به شرح زیر انجام خواهد شد :
۱٫ مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن در مناطق ۲۲گانه شهر تهران و افتتاح حساب به استناد بخشنامه ۸۲/۴۷/ب مورخ ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
با واریز مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال از تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۲۵ لغایت ۱۳۹۱/۰۶/۳۰

۲٫مراجعه به سامانه ثبت نام به آدرس اینترنتی  Tehran.maskanmehr.net   و تکمیل اطلاعات و ارئه مدارک اسکن شده به شرح مندرج در شیوه نامه ثبت نام از تاریخ ۱۳۹۱/۰۷/۰۱ لغایت ۱۳۹۱/۰۷/۱۰

توجه !!!  صرفا متقاضیانی میتوانند جهت تکمیل اطلاعات وارد سامانه مذکور شوند که شرایط آنها در بررسی های اولیه مردود نشده باشد .

لازم به تاکید است ورود به سامانه به منزله تایید کامل و نهایی  شرایط متقاضیان  نمی باشد و بررسی های تکمیلی در مراحل بعدی به شرح مندرج در شیوه نامه ثبت نام انجام خواهد شد .

شرائط متقاضیان

۱ – فاقدین مسکن : افراد سرپرست خانواری که خود و افراد تحت تکفل آنان از تاریخ ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی بوده و از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ یک از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

۲- متاهل و یا سرپرست خانواده

۳- دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت مستمر در شهر تهران (۵ سال اخیر)

۴- فاقد سابقه استفاده از تسهیلات دولتی در سنوات قبل

تذکر۱ : متقاضیانی که قبلا از طریق وزارت تعاون سابق یا وزارت مسکن و شهرسازی سابق و یا از هر طریق دیگری در مسکن مهر ثبت نام نموده اند و اطلاعات آنها در سامانه ثبت نام موجود می باشد نمی توانند ثبت نام نمایند.

مدارک لازم جهت احراز شرایط متقاضیان به شرح ۴ بند فوق:

متقاضیان باید مدارک زیر را برای بررسی احراز شرایط بصورت الکترونیکی (اسکن شده) از طریق اینترنت ارائه نمایند. اصل مدارک پس از امتیازبندی در مراحل تشکیل پرونده دریافت خواهد شد.

تذکر۲ : هر گونه مغایرت مدارک اسکن شده و اصل مدارک سبب ابطال ثبت نام و محرومیت از ثبت نام مجدد خواهد شد.

۱  نحوه احراز برای بند یک :

احراز این بند از طریق بانکهای اطلاعاتی مرجع مانند بانک زمین و مسکن ، بانک استعلام سوابق ، بانک اطلاعات دریافت کنندگان تسهیلات خرید مسکن از بانک مسکن از تاریخ ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ ، بانک اطلاعات ثبت نام مسکن مهر، بانک اطلاعات فروش اقساط تسهیلات مسکن و سایر بانک های اطلاعاتی کنترل خواهد شد.

۲  مدارک لازم برای بند دو:

شناسنامه معتبر و کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل و سایر مدارک معتبر قانونی در خصوص سرپرست خانوار بودن متقاضی

۳  مدارک لازم برای بند سه :

۱-۳) اگر متقاضی کارمند دولت و محل کار وی از ۵ سال پیش شهر تهران می باشد ؛ حکم کارگزینی و گواهی معتبر اشتغال بکار و اعلام محل سکونت از دستگاه ذیربط.

۲-۳) اگر متقاضی از ۵ سال پیش شاغل در بخش غیر دولتی در شهر تهران می باشد ؛ گواهی سوابق بیمه و دفترچه بیمه تامین اجتماعی معتبر به همراه گواهی اشتغال بکار و اعلام محل سکونت از محل کار.

۳-۳) در صورتیکه متقاضی جز دو حالت فوق نباشد باید گواهی تحصیلی معتبر (کارنامه تحصیلی) افراد تحت تکفل خود را ؛ که نشاندهنده تحصیل از ۵ سال پیش تاکنون در یکی از مراکز آموزشی معتبر در شهر تهران باشد؛ ارائه نماید.

۴  نحوه احراز برای بند چهار :

این امر از طریق بانکهای اطلاعاتی مرجع مانند بانک زمین و مسکن ، بانک استعلام سوابق ، بانک اطلاعات دریافت کنندگان تسهیلات خرید مسکن از بانک مسکن از تاریخ ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ ، بانک اطلاعات ثبت نام مسکن مهر، بانک اطلاعات فروش اقساط تسهیلات مسکن کنترل خواهد شد.

۵  سایر مدارک :

۱-۵) تعهد نامه و اقرار رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن خود و افراد تحت تکفل بشرح بندهای بخش اول طبق فرم پیوست (۱)

۲-۵) برگه خلاصه اطلاعات به شرح مندرج در مرحله سوم ثبت نام که در بخش دوم آورده شده است.

۳-۵) در صورتیکه متقاضی جز خانواده معظم شهدا یا جانبازان معزز  بالای ۲۵ درصد و یا آزادگان سرافراز و رزمندگان عزیز باشد ، کارت صادره از بنیاد شهید و امور ایثارگران را ارائه نماید.

۴-۵) در صورتیکه متقاضی جز نخبگان کشوری باشد، تاییدیه از بنیاد ملی نخبگان ارائه نماید.

۵-۵) در صورتیکه متقاضی جز مدال آوران آسیائی،جهانی و یا المپیک باشد تاییدیه از اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و یا وزارت ورزش و جوانان ارائه نماید.

مراحل ثبت نام

متقاضی باید پس از مطالعه شرایط مندرج در بخش اول و اطمینان از دارا بودن شرایط مذکور به شرح مراحل زیر اقدام به ثبت نام نماید:

مرحله اول : متقاضی باید در مهلت مقرر ثبت نام با مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن در شهر تهران اقدام به افتتاح حساب مسدود بنام خود با سرفصل معین که برای مسکن تهران در نظر گرفته شده است، نماید و مبلغ  ۲۰۰ میلیون ریال به حساب واریز کند. این حساب طبق ضوابط بانک مسکن دارای سود سپرده کوتاه مدت خواهد بود. مبالغ واریزی کمتر از ۲۰۰ میلیون ریال قابل قبول نبوده و تا اعلام بانک و رفع مسدودی غیر قابل برداشت خواهد بود.

مرحله دوم : متقاضی باید در مهلت مقرر با مراجعه به سایت اقدام به ثبت اطلاعات تکمیلی و بارگذاری فایلهای اسکن مدارک مندرج در بخش اول نماید. لازم بذکر است اطلاعات متقاضیانی که به شرح مرحله اول اقدام به افتتاح حساب نموده اند بصورت سیستمی از بانک مسکن دریافت و احراز اولیه شرایط متقاضیان با استفاده از بانک اطلاعات متقاضیان ثبت نام شده در مسکن مهر، بانک استعلام سوابق، بانک اطلاعات دریافت کنندگان تسهیلات مسکن از بانک مسکن پس از تاریخ ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ صورت می گیرد و اگر متقاضی سابقه داشته باشد امکان ورود به سایت نخواهد داشت و  مراتب جهت رفع مسدودی حساب و استرداد وجوه پرداختی به بانک اعلام می شود.

تذکر ۱ : بعد از پایان مهلت هیچگونه مدرک جدید پذیرفته نخواهد شد.

تذکر ۲: در صورتی که یک یا چند شرط  از متقاضیان احراز نگردد مراتب از طریق سایت اینترنتی به اطلاع متقاضی میرسد و متقاضی موظف است ظرف ۱۰ روز کاری برای رفع نقص به آدرسی که در سایت اعلام خواهد شد، مراجعه نماید. عدم مراجعه متقاضی به منزله انصراف قطعی خواهد بود.

مرحله سوم : متقاضی باید پس از ثبت اطلاعات در سایت، برگه خلاصه ثبت نام را از سایت چاپ نموده و پس از امضاء و اثر انگشت این برگه را نیز اسکن و بارگذاری نماید.

مرحله چهارم : امتیاز دهی به متقاضیان بر مبنای برگه خلاصه ثبت نام و مدارک اسکن شده به شرح زیر صورت می گیرد.

ردیف

مورد

امتیاز

توضیحات

۱

متاهل و سرپرست خانوار بودن

۱۰ امتیاز

۲

هر فرزند تحت تکفل

۳ امتیاز

۳

سابقه سکونت بیش از ۵ سال بصورت مستمر در تهران

هر سال مازاد بر ۵ سال و بصورت مستمر ۱ امتیازحداکثر ۱۰ امتیاز

۴

ایثارگران عزیز (اعم از همسر محترمه شهید، فرزندان محترم شهدا، جانبازان معزز بالای ۲۵ درصد، آزادگان سرافراز، رزمندگان محترم بازاء هر ۶ ماه حضور در جبهه ۰٫۵ امتیاز)

حداکثر ۳ امتیاز

۵

نخبگان علمی

۲ امتیاز

۶

مدال آوران ورزشی در سطح آسیائی، جهانی و المپیک

۲ امتیاز

تذکر ۳: پس از اولویت بندی از طریق امتیازدهی متقاضیان، اختصاص واحدها به متقاضیان از بالاترین امتیاز آغاز می شود. چنانچه تعداد واحدهای مانده کمتر از تعداد متقاضیان دارای امتیاز یکسان باشد، اختصاص واحدها از طریق قرعه کشی صورت خواهد گرفت.
تذکر ۴ : چنانچه در هر مرحله ای از بررسی مدارک ثبت نام و مراحل و شرایط واگذاری خلاف ادعای متقاضی و اطلاعات ثبت شده توسط وی با توجه به بررسیها ثابت شود، متقاضی در لیست غیر واجدین قرار می گیرد و مراتب جهت رفع مسدودی حساب و استرداد وجوه به بانک مسکن اعلام می گردد.
مرحله پنجم : در این مرحله از متقاضیان رتبه بندی شده جهت تشکیل پرونده و ارائه اصل مدارک و مستندات دعوت بعمل می آید.

شرائط پرداخت بها و اقساط مورد نظر

مبلغ کل هر واحد شامل بهای تمام شده ساخت اعیان با احتساب کلیه هزینه های مربوط و بهای کارشناسی روز قدر السهم عرصه در موقع انعقاد قرارداد خواهد بود که توسط کارشناس رسمی تعیین می گردد. مبلغ کل بصورت نقد و اقساط و به شرح زیر دریافت می شود:
سهم نقدی : کل بهای تمام شده ساخت اعیان و هزینه های مربوطه و ۳۰ درصد از بهای کارشناسی روز قدرالسهم عرصه بصورت نقدی و در ۵ مرحله به شرح زیر دریافت می گردد:
پرداخت اول: ۲۰۰ میلیون ریال (در موقع ثبت نام به حسابی که بنام متقاضی در بانک مسکن افتتاح شده است). متقاضی اختیار برداشت از این مبلغ را جهت هزینه در پروژه به اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهران می دهد.
پرداخت دوم: ۲۰۰ میلیون ریال حدود ۳ ماه پس از پرداخت اول بشرح مراحل مندرج در این بخش.
پرداخت سوم: ۲۰۰ میلیون ریال حدود ۳ ماه پس از پرداخت دوم بشرح مراحل مندرج در این بخش.
پرداخت چهارم : ۲۰۰ میلیون ریال حدود ۳ ماه پس از پرداخت سوم بشرح مراحل مندرج در این بخش.
پرداخت پنجم: الباقی سهم نقدی (بهای تمام شده و هزینه های ساخت و ۳۰ درصد بهای کارشناسی قدرالسهم عرصه) قبل از تحویل واحد.
سهم اقساطی: ۷۰ درصد بهای کارشناسی قدرالسهم عرصه بصورت اقساط ماهیانه طولانی مدت ۱۰ ساله دریافت خواهد شد؛ به نحوی که اقساط ماهیانه حدود ۱۰ میلیون ریال باشد.
تذکر ۱ : بهای عرصه پس از انجام پرداخت دوم توسط کارشناس رسمی دادگستری تعیین و ملاک عقد قرارداد خواهد بود.
تذکر ۲ : انعقاد قرارداد پیش فروش واحد پس از پرداخت سوم انجام می گیرد.
تذکر ۳ : پس از اتمام پروژه و در صورت تکمیل پرداخت سهم نقدی از سوی متقاضی و انعقاد قرارداد پیش فروش، واحد ساخته شده تحویل متقاضی می گردد.
تذکر ۴: انتقال قطعی واحد به نام متقاضی منوط به پرداخت تمامی اقساط و تسویه حساب کامل خواهد بود.
تذکر ۵: متقاضی به هیچ وجه حق واگذاری و یا فروش امتیاز و یا واحد اختصاص داده شده و یا مورد قرارداد را قبل از تسویه حساب کامل ندارد.در صورت ثابت شدن فروش یا عدم پرداخت اقساط تعیین شده پس از دو بار اخطار کتبی اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهران می تواند قرارداد منعقده را منفسخ تلقی و مبالغ دریافت شده را عینآ به طرف قرارداد مسترد نماید.

انصراف و فسخ

تا مرحله قبل از انعقاد قرارداد پیش فروش (برابر مندرجات بخش سوم) متقاضی می تواند کتبآ اعلام انصراف نماید. در صورت انصراف متقاضی حق ثبت نام مجدد در هیچ کدام از پروژه های مسکن تهران را نخواهد داشت.

تذکر ۱: متقاضی موظف است که کلیه مطالب و مندرجات شیوه نامه را مطالعه و با آگاهی کامل از شرایط اقدام به ثبت نام نماید و در چارچوب مقررات مربوط به وظایف قانونی خود عمل کند . متقاضی به اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهران اختیار تام در خصوص تصمیم گیری های بعدی میدهد و مسئولیت عواقب هر گونه عدم ایفای تعهدات پیش بینی شده در این شیوه نامه را بر عهده می گیرد.

 منبع : http://www.tehran.maskanmehr.net/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo